23.7.17

פסטיבל קול המוסיקה ה -33 ננעל

אמש ננעל בכפר בלום בגליל העליון פסטיבל קול המוסיקה, המתקיים בכל קיץ מזה 33 שנה. השנה הגיעו לפסטיבל למעלה מ-8000 איש
הפסטיבל בניהולו האמנותי של הצ'לן צבי פלסר, בהפקת המועצה האזורית גליל עליון , ובניהולה של רותם מנור.
השנה נמכרו למעלה מ– 8000 כרטיסים לפסטיבל, רבים הגיעו לחזרות הפתוחות שהשנה היו רבות מבשנים קודמות.
במסגרת הפסטיבל התקיימו למעלה מ-26 קונצרטים, עם עשרות נגנים מהארץ ומחו"ל, שתי תזמורות השתתפו: הקאמרטה הישראלית ירושלים בניצוחו של אבנר בירון והתזמורת הקאמרית הישראלית בניצוחו של אריאל צוקרמן. התזמורת הקאמרית הופיעה בקונצרט עם שני הסולנים: גיא בראונשטיין -כינור ועמיחי גרוס-ויולן ראשון בפלהרמונית של ברלין. המנצח אריאל צוקרמן ניגן בחליל יצירה שהוקדשה לו על ידי המלחין יוסף ברדנשווילי.
כן השתתפו בפסטיבל מקהלת הגליל העליון בניצוחו של רון זרחי, ומקהלת מורן בניצוחה של נעמי פארן , שלקחה חלק ביצירתו של משה זורמן "גונבי הנשיקות" , על פי טכסט של נאוה סמל בבימויו של עודד קוטלר, שהועלתה בבכורה עולמית עם השחקנים זמרים מיי פיינגולד ואורי בנאי.
כן הופיעו הרכבים מוסיקליים קטנים ואינטימיים, וגם שלישיות ורביעיות .
השחקנית סנדרה שדה השתתפה אף היא בקטעי קריאה, והזמרת אלמה שדה מושונוב השתתפה במספר קונצרטים ביניהם ב"קונצרט שקיעה" שנערך על הדשא, ומשך אליו עשרות מאזינים .
במסגרת הפסטיבל התקיימה השנה פעילות של מוזתיקה – מוסיקה ואתיקה , תוכנית בין לאומית של הוויולן אברי לויתן המקדמת מעורבות קהילתית וחברתית של מוסיקאים צעירים המנגנים לצד מדריכיהם המקצועיים רפרטואר קאמרי בפני אנשים עם צרכים מיוחדים וקהל שאיננו מגיע בדרך כלל לאולמות הקונצרטים .
השנה 2 צוותים של מוזתיקה , הגיעו למוסדות שונים בגליל העליון .
צוות אחד כלל את אדי קוטלר -כינור , אברי לויתן- ויולה והרן מלצר -צ'לו.
צוות שני כלל את מאי חומה-כינור, קתרין שפיגל-ויולה וגלי כנעני -צ'לו . הצוותים הופיעו בבתי ספר ובגנים של החינוך המיוחד, בבית הסיעודי-בית האגם, בבית שיקומי למבוגרים עם נכויות ופיגור וכן  בפני אוטיסטים, בפני מע"ש קריית שמונה ובבית ספר שחפים מבואות החרמון.

במסגרת הפסטיבל התקיימה הופעה מיוחדת של "טיפקס " ביקב הרי גליל ביראון , שהפכה למסיבת ריקודים ענקים עם למעלה מ -1000 צופים.
הפסטיבל הסתיים באקורדים עליזים ושמחים של חוות החיות על פי מוסיקה של סן סאנס, בתרגומו של אהוד מנור, במסגרת "קול המוסיקה לילדים" עם קריינות של השחקנית יובל שרף, כשכל הנגנים מחופשים, לשמחת ההורים והילדים.
חוות החיות נגנים

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה